Konkurs rozstrzygnięty, przegranych nie ma
Oddział: , Dodano: 20 września 2013

Konkurs fotograficzny „Gombrowicz na ulicy” dobiegł końca, a jury podjęło salomonową decyzję: w naszej zabawie wszyscy zostali zwycięzcami. Każdy, kto nadesłał nam swoje prace, otrzyma podarowane przez Wydawnictwo Literackie egzemplarze „Kronosu” oraz autograf Rity Gombrowicz. Nagrody prześlemy pocztą, część fotografii pokażemy najpierw na wystawie w radomskiej Bibliotece Pedagogicznej, a wiosną w naszym zazielenionym na nowo parku.

Konkurs cieszył się zainteresowaniem, ale nie przesadnym – 15 uczestników nadesłało w sumie 63 prace. Okazało się, że nie jest tak łatwo odnaleźć ulice noszące imię Gombrowicza, z reguły znajdują się one poza centrami miast, czasem na zapomnianych peryferiach. Bierze się to zapewne stąd, że centralne ulice „zajęli” już dawno starsi od Gombrowicza i wcześniej „uklasycznieni” pisarze. Nie narzekajmy jednak, bo obiekty znaczone Gombrowiczem uczestnicy konkursu odnajdowali w miejscach czasem nieoczekiwanych (Bieszczady) czy bardzo odległych (Argentyna).

Nie kończymy też naszej zabawy, z której w przyszłości może powstać interesująca dokumentacja. Jeżeli spotkacie Państwo na swej drodze miejsca nazwane imieniem Gombrowicza lub z nim jakoś związane, sfotografujcie je i przyślijcie na nasz adres mailowy. Będziemy bardzo wdzięczni i wdzięczność tę postaramy się w odpowiedni sposób okazać.

Konkurs „Gombrowicz na ulicy” został zorganizowany we współpracy z Wydawnictwem Literackim.

Opisy zdjęć po otwarciu galerii.

Słowa kluczowe: ,