Koncert Stanisława Soyki we Wsoli – fragmenty
Oddział: , Dodano: 17 marca 2011

Przedstawiamy relację wideo z koncertu Stanisława Soyki, który odbył się 27 lutego 2011 w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

Liryka, dynamika i ironia – tak można streścić ten niezwykle udany koncert. O walorach artystycznych: niesamowitym wokalu, swobodzie interpretacji i niepowtarzalnym wyrazie artystycznym Soyki napisano już chyba wszystko. Ale dopiero koncert taki, jak ten w kameralnych wsolskich wnętrzach pokazuje, że wszystko to składa się w przemyślaną całość, w śpiewany wykład o dobrym życiu, jego sensie i smaku.

Przestawiamy obszerne fragmenty koncertu:

[Realizacja materiału: Robert Utkowski – kamera i montaż, produkcja TV Dami 2011]

Odkryciem dla wielu słuchaczy była łatwość, z jaką Soyka do współtworzenia koncertu angażował publiczność. Już w trzecim utworze wieczoru potrafił namówić nas do wspólnego śpiewania, a potem bez trudu wciągał w żartobliwą rozmowę. Po półtoragodzinnym koncercie był jeszcze bis i brawurowo wykonana „Modlitwa” Okudżawy. A na pożegnanie serdeczny uścisk dłoni wymieniany z widzami z pierwszych rzędów. Niesamowity koncert wspaniałego artysty dla świetnej publiczności.

Relacja z koncertu – czytaj więcej