Klasyczne święto kobiet we Wsoli
Oddział: , Dodano: 3 lutego 2013

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na drugą część święta kobiet, tym razem klasyczną. A nawet romantyczną, choć z niezbędną domieszką ironii.

W niedzielę 10 marca we Wsoli można będzie posłuchać autorskiego recitalu fortepianowego kompozytora Janusza Bieleckiego oraz wierszy Joanny Bąk. Organizatorzy przewidzieli też sympatyczną (i klasyczną) niespodziankę.

Na klasyczne święto kobiet zapraszamy 10 marca o godzinie 17.00. Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Wstęp wolny.

Wszystkich zainteresowanych z Radomia do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus, zbiórka o godzinie 16.15 przy przystanku autobusowym, przy ulicy Chrobrego w Radomiu (obok centrum handlowego Vis a Vis).

Joanna Bąk jest młodą (ur. 1986) artystką, zajmującą się poezją i fotografią artystyczną. Zdążyła już jednak być laureatką kilku konkursów literackich, m.in. Honorową Laureatką Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA. Jej najnowszy tomik pod intrygującym tytułem „Pan tu nie leżał” Michał Rusinek rekomendował czytelnikom następująco: „To poezja, która nie boi się paradoksalnych point i kalamburów – świat rzeczy i świat słów przeplatają się tu niespodziewanie, realizm okazuje się podszyty surrealizmem, dystans wobec rzeczywistości raz jest ironicznie daleki, a raz boleśnie mały”.

Janusz Bielecki komponuje zaledwie od kilku lat, ale jego utwory grali już renomowani artyści w kraju i za granicą (w Belgii, Hiszpanii, Francji i w Niemczech). Bielecki tworzy muzykę solową, kameralną i symfoniczną, jego suitę na fortepian i orkiestrę wykonywała Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Michała Nesterowicza. Kompozytor mówi o swoich utworach, że nawiązują do tradycji romantycznych i są przystępne również dla słuchaczy o mniejszym przygotowaniu do odbioru muzyki. Bielecki nie unika również mieszania gatunków muzycznych – jedna z jego kompozycji, zatytułowana „Lustra”, łączy muzykę klasyczną z jazzem, w aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego. Na płycie z tą aranżacją usłyszeć można także m.in. Henryka Miśkiewicza.

Janusz Bielecki jest też mecenasem kultury. Sukces odniesiony w biznesie spożytkował między innymi na założenie Fundacji Bielecki-Art, która wspiera młodych twórców i organizuje znaczące przedsięwzięcia kulturalne.

Fot. Joanna Bąk


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP