„Katastrofy i porwania, czyli o sensacji w prozie dwudziestolecia międzywojennego”
Oddział: , Dodano: 28 września 2014

28 października (wtorek) o godz. 18:30 Muzeum Andrzeja Struga zaprasza na wykład dr Marka Kochanowskiego „Katastrofy i porwania, czyli o sensacji w prozie dwudziestolecia międzywojennego”.

Wykład dotyczyć będzie sensacji w prozie dwudziestolecia międzywojennego, zwłaszcza w twórczości Stefana Grabińskiego, Andrzeja Struga oraz pisarzy mniej znanych. W wystąpieniu zostanie pokazana poetyka sensacyjnych, literackich opowieści prozatorskich, oraz źródła powieści sensacyjnej. Narodziła się ona w dziewiętnastowiecznej Anglii, gdzie tworzono utwory, zawierające liczne zwroty akcji, apelujące bezpośrednio do czytelników oraz podejmujące aktualne, opisywane w mediach tematy, takie jak katastrofy, uprowadzenia, przestępstwa, zamieszki, wypadki, plotki z życia sławnych rodzin. Sensacja fascynowała Struga do tego stopnia, że na jakiś czas zdecydował się być ławnikiem sądowym. Jak te doświadczenia wykorzystał literacko? Zapraszamy na spotkanie z dr Markiem Kochanowskim.

Muzeum Andrzeja Struga
al.Niepodległości 210 m.10
Warszawa


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP