„Jednowierszówka”: spotkanie z Wacławem Oszajcą
Oddział: , Dodano: 29 marca 2017

Muzeum Literatury oraz portal kulturalno-naukowy „Niewinni Czarodzieje” zapraszają do udziału w „Jednowierszówce” – cyklu poetyckich spotkań, w czasie których, razem ze współczesnymi autorami i autorkami, rozmawiamy o ich jednym, wybranym wierszu. Jest to niepowtarzalna okazja by zapytać, „co poeta miał na myśli”.

Do udziału we wspólnej interpretacji utworu zapraszamy zarówno znanych autorów, jak i przedstawicieli najmłodszego pokolenia literatów. Naszym celem, oprócz popularyzacji poezji i jej twórców, jest lepsze zrozumienie współczesnych wierszy. Nie dzielimy Państwa na specjalistów i amatorów. Zachęcamy do aktywnego i bezkompromisowego udziału. Wierzymy, że każda interpretacja jest wartościowa, każdy głos jest ważny, każde pytanie jest zasadne.

3 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Wacławem Oszajcą. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

• Wybierasz się na spotkanie? Wydarzenie na Facebooku – dołącz/zaproś znajomych
• Omawiany wiersz: „Modlitwa do spadających liści” – pobierz [PDF]

Organizatorzy zapewniają Państwu teksty analizowanych wierszy. Po spotkaniu zapraszamy na lampkę wina. Wstęp wolny.

Wacław Oszajca SJ – (ur. 1947 w Źwiartowie) – pseudonimy: Jakub Nadbystrzycki, JaNad, Tadeusz Cieśla – jezuita, teolog, dziennikarz, publicysta i poeta. W 1971 ukończył studia na Wydziale Teologicznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W tym samym roku uzyskał święcenia kapłańskie. Od 1987 należy do Zakonu Towarzystwa Jezusowego (Jezuitów). W 1974 zadebiutował jako poeta. Publikował m.in. w „Akcencie”, „Charakterach”, „Gazecie Wyborczej”, „Gościu Niedzielnym”, „Tygodniku Powszechnym”, „W drodze”, „Życiu Duchowym” i „Scenie”. Autor kilkunastu tomików poetyckich, książek i tłmaczeń. Wielokrotny laureat nagród dziennikarskich i literackich. Prowadzący i gość programów publicystycznych o tematyce religijnej w radiu i telewizji. Od 1995 do 2006 redaktor naczelny „Przeglądu Powszechnego”. Emerytowany wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa UW, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (do 2016). W 2011 odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Czym jest „Jednowierszówka”? Obejrzyj spot.

BELKA_LOGO_JENDO2


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP