Jan Gondowicz o „Księdze obrazów” Brunona Schulza
Oddział: , Dodano: 17 stycznia 2013

Wydawnictwo słowo/obraz terytoria opublikowało opracowaną przez Jerzego Ficowskiego „Księgę obrazów” Brunona Schulza. Z tej okazji w Muzeum Literatury odbyło się spotkanie pt. „Schulz jako rysownik i grafik”. W rozmowie udział wzięli: Elżbieta Ficowska, Jan Gondowicz, Łukasz Kossowski, Stanisław Rosiek, Juliusz Windorbski.

„Księga obrazów” – w latach dziewięćdziesiątych przygotowana przez Jerzego Ficowskiego jako cykl albumów – zawiera około pięciuset rysunków, ilustracji i grafik Brunona Schulza. Przedstawiamy fragment spotkania. O „Księdze obrazów” mówi Jan Gondowicz.

Fotografie ze spotkania.

Fot. Maciek Bociański / ML