„Jak rosła Warszawa?” – warsztaty architektoniczne
Oddział: , Dodano: 17 października 2013

Zajęcia poświęcone będą miastu – Warszawie, historii jego powstawania. Uczestnicy dowiedzą się dlaczego Stare Miasto jest „na górce”, jak ważne budowle lokowano w jego obrębie i jakie znaczenie ma bliskość Wisły. Mali i duzi budowniczowie zbudują model fragmentu stolicy używając prostych materiałów: tektury, pudeł, patyków, sznurków.

Najmłodsi uczestnicy będą zmagać się z budowaniem Warszawy na papierze za pomocą flamastrów, kredek i kolorowego papieru. Warsztaty przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w różnym wieku, poprowadzą Maria Rauch i Iwona Cała (Archizabawy).

Warsztaty architektoniczne „Jak rosła Warszawa?”
1 grudnia (niedziela), 12.00 – 15.00
Muzeum Literatury
Rynek Starego Miasta 20

Wstęp wolny!

Warsztaty realizowane w ramach projektu edukacyjnego „Przepowiadanie miasta” towarzyszącemu wystawie „Warszawa Białoszewska”.

Fot. Maciek Bociański / ML