„Jak dawniej chodzono w góry”
Oddział: , Dodano: 22 stycznia 2017

We wtorek, 28 lutego, o godz. 18.30 serdecznie zapraszamy do Muzeum Andrzeja Struga na wykład Zbigniewa Muszyńskiego „Jak dawniej chodzono w góry”.

„Jak dawniej chodzono w góry” to historyczna, multimedialna podróż w odległe już czasy, kiedy wyjazd w góry był nie tylko egzotyczną przygodą, ale także poznawaniem dzikiej, nieokiełznanej i niezdobytej tatrzańskiej krainy. To również pokazanie legendarnych już dzisiaj postaci, tworzących historię i mit szybko rozwijającego się Zakopanego. Jednym z nich był Mieczysław Karłowicz, o nim zobaczymy krótki film autorstwa pana Zbigniewa.

Podczas wykładu również przypomniana zostanie postać wieloletniego przyjaciela Andrzeja Struga – Mariusza Zaruskiego, człowieka dwóch żywiołów – morza i gór, poety, prozaika, malarza, wielkiego entuzjasty sportu i wychowawcy młodzieży. W wolnej Polsce generała Wojska Polskiego i adiutanta prezydenta RP. 31 stycznia minęła 150 rocznica jego urodzin.

Zapraszamy!

Muzeum Andrzeja Struga
al. Niepodległości 210 m.10
Warszawa
Wstęp wolny.

Zbigniew Muszyński ur. w 1954 roku w Warszawie. Operator, producent filmowy i aktor.

Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Varsavianista, ukończył Akademię Wiedzy o Mieście oraz podyplomowe studia varsavianistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładowca przedmiotów z zakresu wiedzy o filmie i organizacji produkcji filmowej. Naukowo zajmuje się scenografią w polskim filmie fabularnym. W latach 1974 – 1983 pracownik WFDiF w Warszawie gdzie współrealizował filmy dokumentalne, m.in. ok. 350. tematów do PKF.

Podróżnik, licencjonowany przewodnik turystyczny i pilot wycieczek zagranicznych. Jako varsavianista od wielu lat prowadzi cykl wycieczek pt. „Z zabytkiem w tle” gdzie pokazuje różne aspekty historii Warszawy i okolic. Autor wykładów i pokazów multimedialnych. Za popularyzację miasta i zaangażowanie w rozwój turystyki, w roku 2010 Rada Miasta przyznała mu zaszczytne wyróżnienie „Zasłużony dla Warszawy”.

Fotografia: Andrzej Strug z żoną Honoratą w Tatrach, ok. 1913r. (fragment)


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP