„Jak czytać poezję Miłosza? – panel dyskusyjny w Krakowie
Oddział: , Dodano: 27 kwietnia 2011

W poniedziałek 9 maja o 20.00 Jarosław Klejnocki, dyrektor ML, poprowadzi panel „Jak czytać poezję Miłosza?”. Udział wezmą: Aleksander Fiut, Marian Stala oraz Marek Zaleski.

Miejsce: Pawilon Miłosz na Placu Szczepańskim w Krakowie.

Ideą przewodnią II Festiwalu Czesława Miłosza jest problematyka wywiedziona z tomu „Rodzinna Europa”: poszukiwanie korzeni, zachowanie tożsamości, przenikanie się i dialog kultur i tradycji. Dzieło Miłosza inspiruje do poruszania rozległego kręgu tematów: od próby duchowego i artystycznego samookreślenia się twórcy, poprzez kluczowe dla XX stulecia doświadczenie wygnania, po spotkanie z innymi językami, kulturami, religiami, budowanie wspólnoty i zachowanie suwerenności. Obecność poetów i pisarzy z całego świata otwiera uniwersalną perspektywę wymiany doświadczeń.

Patrz też: strona festiwalu – http://www.milosz365.pl/