„Herbert na nowo” – premiera cyklu filmów krótkometrażowych
Oddział: , Dodano: 13 października 2018

5 grudnia o godz. 19 w Muzeum Literatury odbędzie się premiera, zorganizowanego przez studentów Wydziału Polonistyki UW, cyklu filmów krótkometrażowych pod zbiorczym tytułem #pH – projekt Herbert, inspirowanych utworami Zbigniewa Herberta.

Celem #pH – projekt Herbert jest zbadanie stopnia uniwersalności utworów Herberta, kojarzonego zazwyczaj z wielkimi tematami.

Czy jego dorobek może zainteresować człowieka korzystającego z mediów społecznościowych (Facebook, Instagram)? Na to, i wiele innych pytań, postarają się odpowiedzieć twórcy projektu.

Teaser wydarzenia:

OPISY FILMÓW:
„Pan Cogito a perła” reż. Stefan M. Ronisz
Głód napędza działania dwójki bohaterów filmu “Pan Cogito a perła”. Jednak czy to uczucie – wydawałoby się, że niezwykle osobiste – zależy tylko od nas? Co jeśli to epoka, w której żyjemy, wywiera wpływ nie tylko na kuchnię, lecz także… alkowę?

„Drugi pokój” reż. Adrian Luzar
Lęk o własną przyszłość rządzi bohaterami filmu “Drugi pokój”. Trójka rodzeństwa czeka na śmierć matki, aby sprzedać jej mieszkanie. Zdobyte w ten sposób pieniądze ułatwią realizację ich planów. Problem w tym, że każda z osób marzy o czymś innym, a mieszkanie jest tylko jedno…

„Wilk i owieczka” reż. Mariusz Koryciński
Pełna nadziei Owieczka postanawia poprosić Wilka, aby jej nie jadł. Czy jednak czarny charakter zmieni uświęcony tradycją schemat? Aby to zrobić, musi dostrzec, że jest częścią skonwencjonalizowanego świata, w którym odgrywa określoną rolę… wbrew własnej tożsamości.

Zapraszamy do Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20
Wstęp wolny.