Gra uliczna „Warszawa Władysława Broniewskiego” – zapraszamy!
Oddział: , Dodano: 12 kwietnia 2012

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza oraz Muzeum Władysława Broniewskiego, Oddział Muzeum Literatury zapraszają wszystkich miłośników Warszawy i poezji Władysława Broniewskiego do wzięcia udziału w Grze Ulicznej „Warszawa Władysława Broniewskiego”.

13 maja (niedziela) w godzinach 10.00 – 15.00 będziemy wędrowali szlakami związanymi z biografią i twórczością Władysława Broniewskiego, poznając miejsca, anegdoty, bardziej i miej znane wiersze, a także wykonując ciekawe, choć utrzymane w granicach ludzkich możliwości zadania. Rozpoczynamy wędrówkę od Muzeum Władysława Broniewskiego, od domu, w którym Poeta spędził ostatnie 9 lat życia i gdzie powstawały wiersze tomu „Anka” i poezje zamykające jego twórczość. Zakończymy spotkanie z Warszawą Władysława Broniewskiego na Rynku Starego Miasta, w Muzeum Literatury, gdzie uczestnicy Gry będą mogli obejrzeć wystawę biograficzną „Władysław Broniewski. Próba portretu” przygotowaną z okazji 50. rocznicy śmierci Poety.

Start o godz. 10.00 w Muzeum Broniewskiego, ul. Jarosława Dąbrowskiego 51 w Warszawie – mapa.

Wszyscy uczestnicy Gry, którzy dotrą do Muzeum Literatury, będą jej zwycięzcami, a spośród nich zostaną wylosowani szczęśliwcy, których nagrodzimy dodatkowo.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem [PDF]

Do zobaczenia 13 maja!

Patrz też: Gra uliczna „Warszawa Władysława Broniewskiego” – wydarzenie na Facebooku – dołącz