Formuły retoryczne. Szczepan Twardoch: Czytanie jest przereklamowane
Oddział: , Dodano: 30 marca 2013

Formuły retoryczne to cykl spotkań z pisarzami organizowany przez Muzeum Literatury oraz studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Do rozmowy zapraszamy czołowych polskich prozaików różnych pokoleń. Punktem wyjścia naszych dyskusji jest określona teza, którą nasi goście starają się obronić.

W siódmym spotkaniu z serii pt. „Formuły retoryczne” weźmie udział Szczepan Twardoch, który przedstawi następującą tezę: Czytanie jest przereklamowane.

Polemikę z autorem podejmie tzw. Trybunał retoryczny, w którym zasiądą: Maciej Abramowski, Aleksander Kozielski i Magdalena Stańczuk.

Dyskusję poprzedzi krótka rozmowa z pisarzem, którą przeprowadzi Jarosław Klejnocki. Spotkanie moderować będzie Nina Kodorska.

Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia (wtorek) o godz. 18.00 w Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

Wybierasz się? – wydarzenie na Facebooku – dołącz

Zapraszamy! Wstęp wolny.

Szczepan Twardoch – pisarz i publicysta. Ur. w 1979 roku, studiował socjologię i filozofię na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Opublikował pięć powieści, w tym „Wieczny Grunwald”, nagrodzony wyróżnieniem Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza i nominacją do Gwarancji Kultury oraz kilka zbiorów opowiadań, ostatnio „Tak jest dobrze”, nominowane do Nagrody Literackiej Gdynia. W listopadzie 2012 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się głośna powieść Morfina, za którą autor dostał Paszport Polityki. Mieszka w Pilchowicach na Górnym Śląsku.

Fot. Magda Kryjak (fragment fotografii)

FR_pasek2


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP