Formuły retoryczne: Andrzej Stasiuk w Muzeum Literatury
Oddział: , Dodano: 20 maja 2011

W trzecim z serii spotkań pt. „Formuły retoryczne” udział weźmie Andrzej Stasiuk. Temat spotkania „O literaturze oraz o historii, która staje się geografią”.

Spotkanie odbędzie się 2 czerwca (czwartek) o godz. 18.00 w Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie. Z pisarzem rozmawiać będą: Maciej Abramowski, Aleksander Kozielski oraz Magdalena Stańczuk.

Wprowadzenie do wieczoru: Jarosław Klejnocki, dyrektor Muzeum Literatury. Spotkanie moderować będzie Martyna Miernecka.

Formuły retoryczne to nowy cykl spotkań z prozaikami, współorganizowany przez młodzież akademicką. Co miesiąc spotykamy się w Muzeum Literatury, aby dyskutować na temat przedstawionej przez naszego gościa tezy lub historii, którą zechce nam opowiedzieć. Dyskutujemy o rzeczach bieżących, ale i uniwersalnych.

Ilustracja na podstawie fotografii Kamila Gubały.