Finisaż wystawy „Soren Kierkegaard – teolog, filozof, pisarz”
Oddział: , Dodano: 14 sierpnia 2013

Zapraszamy na finisaż wystawy „Soren Kierkegaard – teolog, filozof, pisarz”.

W programie wykład prof. Edwarda Kasperskiego pt. „Kierkegaard w perspektywie XXI wieku: co ostało się z jego dorobku?”

Wieczór odbędzie się 23 września 2013 (poniedziałek) o godz. 18.00 w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie w salach dawnej Księgarni Literackiej.

Wstęp wolny.

prof. dr hab. Edward Kasperski jest profesorem zwyczajnym na Uniwersytecie Warszawskim i wykładowcą w Akademii Humanistycznej w Pułtusku im. A. Gieysztora od początku jej powstania. W przeszłości związany z Zakładem Teorii Literatury i Poetyki UW, którego był kierownikiem w latach 1997- 2000, w latach 2001-2006 – z Zakładem Romantyzmu UW. Obecnie jest kierownikiem powołanego we wrześniu 2007 Zakładu Komparatystyki ILP UW. Zajmuje się historią literatury XIX i XX wieku, metodologią, teorią literatury i poetyką, teorią romantyzmu, problematyką kresową, estetyką parodii i groteski, komparatystyką, antropologią literatury.