„Dzienniki” Marii Dąbrowskiej przeczyta Agnieszka Warchulska
Oddział: , Dodano: 9 września 2010

Zapraszamy na spotkanie 15 września (środa), w trakcie którego Agnieszka Warchulska przeczyta Dzienniki Marii Dąbrowskiej.

Maria Dąbrowska
, wybitna polska pisarka, autorka „Nocy i dni” przez całe swoje dorosłe życie prowadziła Dziennik. Zaczęła go pisać jesienią 1914 roku, zakończyła 8 maja 1965 r., jedenaście dni przed śmiercią. W 2009 r. Polska Akademia Nauk opublikowała całość Dzienników Marii Dąbrowskiej w 13 tomach (we wcześniejszych wydaniach publikowane były fragmenty).

Dzienniki Marii Dąbrowskiej były już kiedyś we fragmentach czytane w Muzeum. Było to w latach 80-tych, czytała Zofia Kucówna. Obecnie chcielibyśmy, aby nasi goście poznali całość Dzienników. Kilka wieczorów w roku poświęcamy na ich czytaniu. Staramy się aby było to rok po roku, doszliśmy już do 1927.

Dzienniki czyta Agnieszka Warchulska, młoda i utalentowana aktorka Teatru Narodowego, znana również z kilku ról filmowych.

Czytanie Dzienników Marii Dąbrowskiej
15 września (środa) 2010 r. godz. 18.00