Dzienniki Marii Dąbrowskiej czyta Agnieszka Warchulska
Oddział: , Dodano: 10 lutego 2011

Muzeum Marii Dąbrowskiej zaprasza w środę 23 lutego 2011 r. o godz. 18.00 na spotkanie z serii Dzienniki Marii Dąbrowskiej, Rok 1928. Drugie Półrocze. Czytać będzie Agnieszka Warchulska.

Spotkanie odbędzie się w Muzeum Marii Dąbrowskiej przy ul. Polnej 40 m. 31 w Warszawie.

Maria Dąbrowska, wybitna polska pisarka, autorka „Nocy i dni” przez całe swoje dorosłe życie prowadziła Dziennik. Zaczęła go pisać jesienią 1914 roku, zakończyła 8 maja 1965 r., jedenaście dni przed śmiercią. W 2009 r. Polska Akademia Nauk opublikowała całość Dzienników Marii Dąbrowskiej w 13 tomach (we wcześniejszych wydaniach publikowane były fragmenty).

Dzienniki czyta Agnieszka Warchulska, młoda i utalentowana aktorka Teatru Narodowego, znana również z wielu ról filmowych.

[Fot. Maciek Bociański / ML]