Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Literatury
Oddział: , Dodano: 11 marca 2016

W sobotę, 23 kwietnia 2016 r. o godzinie 12:00, odbędzie się piąta ogólnopolska edycja Dnia Wolnej Sztuki. Galerie sztuki oraz muzea historyczne, archeologiczne i etnograficzne w całej Polsce zaprezentują publiczności wybrane dzieła ze swoich kolekcji. Przez godzinę będziemy starali się Państwa przekonać, że sztukę można oglądać świadomie, z rozmysłem i bez kompleksów z powodu braku specjalistycznej wiedzy.

Wybierasz się? Wydarzenie na Facebooku – dołącz/ zaproś znajomych

W Muzeum Literatury zaprezentujemy najstarsze malowidło ścienne znajdujące się na warszawskim Starym Mieście – fresk z przedstawieniem Pokłonu Trzech Króli, oraz jedyny obraz olejny autorstwa Brunona Schulza Spotkanie.

Według badań – goście muzeów statystycznie spędzają przed każdym dziełem sztuki osiem sekund. Dzieje się tak dlatego, że wchodząc do muzeum czujemy się zmuszeni do obejrzenia wszystkich dzieł, które się w nim znajdują. Efekt jest taki, że bezrefleksyjnie przebiegamy dziesiątki sal muzealnych, co powoduje zmęczenie i złość. Kompletnie nie pamiętamy i nie rozumiemy tego, co właśnie obejrzeliśmy. Lekarstwem na tego typu bierne i męczące zwiedzanie jest Slow Art – ruch Wolnej, a raczej – Powolnej Sztuki.

Więcej o Dniu Wolnej Sztuki na stronie: www.dzienwolnejsztuki.pl