„Czeskie Novinki”. Piknik literacki dla dzieci już 28 maja!
Oddział: , Dodano: 12 kwietnia 2017

28 maja (niedziela) zapraszamy do Muzeum Literatury na Piknik Literacki dla dzieci „Czeskie Novinki”.

W muzealnych salach będzie można spotkać Krecika, gajowego Chrobotka i jelenia Wietrznika. Będziemy podróżować z furmanem Szejtroczkiem i wędrować z dobrym wojakiem Szwejkiem, sprawdzimy czy leśne stwory kryją się w mchu i paproci, posłuchamy muzyki Antonina Dvoraka, obejrzymy cztery pory roku namalowane przez Alfonsa Muchę i poznamy jedyną bajkę dla dzieci napisaną przez Bohumila Hrabala.

Przygotujemy knedle i knedliczki, ustalimy jak po czesku popsuć, żeby działało, a podczas specjalnego warsztatu dla dorosłych można będzie dowiedzieć się, że dzieci przede wszystkim pragną szczęśliwych rodziców. Języka czeskiego uczyć nas będą lektorzy zaproszeni przez Czeskie Centrum.

Więcej informacji niebawem. Zapraszamy!

Fot. Anna Kowalska