„Broniewski w potrzasku uczuć” – spotkanie z Dariuszem Pachockim [wideo]
Oddział: , Dodano: 15 listopada 2013

„Broniewski w potrzasku” uczuć to historia romansu Władysława Broniewskiego i Ireny Helman. Zachowane listy kochanków opowiadają po latach ich własnymi słowami o płomiennym uczuciu, ale także o codziennym życiu. Pożółkłe karty zdradzają nieznany dotąd bliżej fragment biografii poety. Zarówno Broniewski, jak i Irena Helman pisali emocjonalnie, wplatając w wyznania miłosne opisy wszystkiego, co ich wówczas dotykało, interesowało. Dostajemy relację z niemal każdego tygodnia.

W spotkaniu promocyjnym książki udział wzięli Dariusz Pachocki, autor opracowania listów, oraz Dorota Malinowska-Grupińska z Wydawnictwa MG, która prowadziła rozmowę. Przedstawiany relację wideo.

Spotkanie odbyło się 14 listopada 2013 r. w Muzeum Literatury. Fotografie przygotowała Anna Kowalska, relację wideo Filip Bojarski i Bartłomiej Kwasek.