Andrzej Stasiuk w Muzeum Gombrowicza – relacja [wideo]
Oddział: , Dodano: 4 lipca 2011

Andrzej Stasiuk był gościem Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli podczas trzeciego spotkania z cyklu „Prowincja Gombrowicz”. Rozmowę prowadziła Dominika Świtkowska. Podczas spotkania mówiono nie tylko o najnowszej książce pisarza „Dziennik pisany później”, nominowanej do tegorocznej Nagrody Literackiej NIKE, ale także o wątkach rodzinnych pojawiających się w literaturze Stasiuka, o podróżach na Wschód i Bałkany.

Cykl „Prowincja Gombrowicz” to rozmowy z pisarzami, którzy żyjąc, pracując i tworząc poza geograficznym lub instytucjonalnym centrum, są ważnymi postaciami polskiego życia literackiego i intelektualnego.
Spotkanie odbyło się 4 czerwca 2011 r.