Adam Ferency czyta „Pamiętniki” Broniewskiego
Oddział: , Dodano: 3 grudnia 2018

Muzeum Władysława Broniewskiego zaprasza 13 grudnia (czwartek) o godz. 18 na spotkanie literackie- Adam Ferency przeczyta fragmenty „Pamiętnika” Władysława Broniewskiego.

Władysław Broniewski – poeta, legionista odznaczony orderem Virtuti Militari oraz czterokrotnie Krzyżem Walecznym tworzył bezcenne, historyczne zapiski w latach 1918-1922.

„Dowiadujemy się z niego o poczynaniach żołnierza o pseudonimie „Orlik”, wyszkolonego w boju oficera, zdolnego dowódcy i stratega, wyróżniającego się w walkach u zarania polskiej państwowości.”

„W tych zapiskach zawiera się niezwykły dowód dojrzewania i przemiany z żołnierza w poetę na tle burzliwej historii odradzającej się Polski.”

Wstęp wolny.