Spotkanie z Eustachym Rylskim [wideo]
Oddział: , Dodano: 29 października 2016

Przedstawiamy skrót wideo ze spotkania z Eustachym Rylskim, laureatem 9. edycji Nagrody Literackiej m. st. Warszawy, w kategorii: „Warszawski twórca”.

Spotkanie odbyło się 6 października 2016 r. w Muzeum Literatury, prowadził je Leszek Szaruga. Organizatorem spotkania była Fundacja Duży Format oraz Wydawnictwo Anagram na zlecenie Miasta Stołecznego Warszawy.

Eustachy Rylski prozaik, dramaturg, scenarzysta. Debiutował dyptykiem powieściowym Stankiewicz. Powrót (1984); laureat Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza (2005) i Nagrody Literackiej m.st. Warszawy (2016), nominowany do Śląskiego Wawrzynu Literackiego, Angelusa i Nagrody Nike (2006).

Kamera: Filip Bojarski, fotografie: Anna Kowalska.