Zapraszamy do udziału w bezpłatnych autorskich warsztatach muzealnych:
„Słucham i rysuję. Opowieść o Panu Tadeuszu” dla klas 0-III
Po zwiedzeniu wystawy poświęconej Adamowi Mickiewiczowi ze szczególnym zwróceniem uwagi na eksponaty związane z Panem Tadeuszem, uczestnicy na przykładzie różnych wydań poematu poznają sposoby ilustrowania książek, dowiadują się jakie znaczenie ma ilustracja książkowa oraz jaki jest jej związek z tekstem. Próbują własnych sił jako ilustratorzy. Wszystkie rysunki wykonane przez uczestników do czytanych im na głos fragmentów Pana Tadeusza złożą się na tytułową księgę – „Nowe wydanie Pana Tadeusza bogato ilustrowane”.
„Pudełko zwane wyobraźnią” dla klas IV-VI i gimnazjów
Zajęcia rozwijające wyobraźnię, wrażliwość, wzbogacające słownictwo i przygotowujące do interpretacji tekstu poetyckiego. Zabawy słowne prowadzą do odkrycia sensu wiersza Zbigniewa Herberta, który dał tytuł warsztatom.
„Muzealni detektywi” dla klas gimnazjalnych
Uczestnicy sami odnajdują fragmenty wystawy i eksponaty, które pozwolą im zrekonstruować życiorys Adama Mickiewicza. Wyposażeni w pomocne informacje i wskazówki ruszają w teren. Każda grupa zdobywa „dowody” – dokumentację wybranych wydarzeń z życia poety. Na zakończenie zbieramy wszystkie dane, które składają się na opowieść o Adamie Mickiewiczu prezentowaną przez uczestników zajęć.
Rezerwacja terminów wyłącznie telefoniczna: 22 831 76 91.
Uczniowie wykupują tylko bilet wstępu do Muzeum Literatury za 1 zł
Zapraszamy!