Ukazał się właśnie „Pamiętnik” Władysława Broniewskiego pod red. prof. Macieja Tramera, w wydawnictwie Krytyki Politycznej.
To pierwsze nieocenzurowane wydanie „Pamiętnika”, które odkrywa po raz kolejny (m.in. po głośnej biografii Mariusza Urbanka), nieznaną twarz Władysława Broniewskiego. Przez lata skrywany, czasami tylko reglamentowany „Pamiętnik” Władysława Broniewskiego zdążył obrosnąć legendą.
Zapraszamy do wysłuchania audycji w Polskim Radio PR 2 w związku z wydaniem dzieła – posłuchaj
O Władysławie Broniewskim Jan Lechoń powiedział kiedyś: „jaki pisarz fantasta mógłby wymyślić bardziej nieprawdopodobną biografię?”. O tym barwnym i tragicznym życiu w audycji z cyklu „Życie na miarę literatury” opowiadali Eliza Czapska, kierownik Muzeum Władysława Broniewskiego w Warszawie, Michał Sutowski, politolog, tłumacz i publicysta z „Krytyki Politycznej”, oraz Mariusz Urbanek, dziennikarz, publicysta, pisarz, autor książki biograficznej „Broniewski. Miłość, wódka, polityka”.
Jak szybko minęło 30 lat: wszak to w 1984 roku ukazał się Pamiętnik Władysława Broniewskiego w formie ksiązkowej, opracowany do druku (z rękopisu!) przez Feliksę Lichodziejewską.BR