„Zbiory opowieści. Miniserial Muzeum Literatury” – odc. 2 „Mezalians”
Oddział: , Dodano: 11 marca 2021

Zapraszamy na premierowy pokaz drugiego odcinka serii „Zbiory opowieści. Miniserial Muzeum Literatury” – pt „Mezalians”, czwartek, 11 marca, godzina 21:00

„Smarkaczu jeden…” – tymi słowami zwrócił się Tomasz Zamoyski do syna, Augusta Zamoyskiego. Jakie wydarzenie wzbudziło gwałtowne emocje seniora rodu Zamoyskich i nadszarpnęło delikatne relacje rodzinne? Jak zareagował młody August, który wybuchowy temperament odziedziczył po ojcu? O historii pewnego listu opowie Agnieszka Papieska, specjalistka ds. opracowania zbiorów rękopiśmienniczych Muzeum Literatury.

Muzeum to nie tylko wystawy, wernisaże i pokazy. Prawdziwe tajemnice kryją się w magazynach! Książki, rękopisy, fotografie, dzieła sztuki, zabytkowe meble, ale i rzeczy codziennego użytku – milczący świadkowie zwyczajnych i dramatycznych wydarzeń, strażnicy pamięci o kolejnych właścicielach i czasach, które minęły. Nasze najcenniejsze zbiory opowieści. To właśnie im Muzeum Literatury poświęciło nową serię filmów.

Pierwszy odcinek serii: zobacz