Zagadka „Szkiców piórkiem” – wykład dr Macieja Nowaka [wideo]
Oddział: , Dodano: 10 stycznia 2014

Zagadka „Szkiców piórkiem”, czyli jak została zrobiona najsławniejsza książka Andrzeja Bobkowskiego to wykład dr Macieja Nowaka (KUL) poświęcony historii kształtowania się tekstu „Szkiców piórkiem” Andrzeja Bobkowskiego. Dr Nowak przedstawia drogę, jaką przebył tekst od rękopisu z lat 1940-1946 do książki wydanej w Paryżu w roku 1957, oraz okoliczności, w jakich to się odbyło.

Wykład odbył się 28 listopada 2013 r. w Muzeum Literatury. Wystąpieniu towarzyszyła jednorazowa prezentacja zeszytów z oryginalnym tekstem dziennika Andrzeja Bobkowskiego z lat 1940-1946, udostępnionych Muzeum Literatury przez Polski Instytut Naukowy z Nowego Jorku. Była to pierwsza krajowa prezentacja tego dzieła. Wydarzenie towarzyszyło wystawie „Andrzej Bobkowski. Życie zapisane”.

Wideo: Bartłomiej Kwasek, fotografie: Maciek Bociański