Wystawa „Lustra ciszy…” czynna tylko do 30 kwietnia!
Oddział: , Dodano: 22 marca 2013

Wystawa „Lustra ciszy. Poezja i malarstwo Grzegorza Morycińskiego” czynna będzie tylko do wtorku, 30 kwietnia. Serdecznie zapraszamy do Muzeum Literatury na Rynek Starego Miasta 20 w Warszawie.

Podstawową kategorią malarstwa Morycińskiego jest jego intymność i dominująca w nim cisza. To działanie świadome, jak stwierdza artysta, rozmyślne „odwracanie się tyłem do kreowanych mód”. Jednocześnie to wybór postawy twórczej malarza symbolisty, który pod powierzchnią zmysłowych wrażeń poszukuje znaczeń głębszych. Nie interesuje go malarski opis rzeczywistości, lecz dotarcie poprzez medium koloru i światła do istoty niedającego się opisać esse.

Wystawa składa się z rozdziałów: Intymnosć, Ceremonie, Demony, Pejzaże, Japonia.

Podcast o wystawie – posłuchaj | Katalog wystawy – zobacz

Grzegorz Moryciński – wybitny malarz średniego pokolenia nawiązujący w swej twórczości do sztuki Młodej Polski. Autorem wystawy jest Łukasz Kossowski.

Zapowiedź wystawy:

Więcej o wystawie – czytaj