Wykład Jana Gondowicza „Leonor w labiryncie wyobraźni”
Oddział: , Dodano: 2 listopada 2011

Zapraszamy na wykład Jana Gondowicza „Leonor w labiryncie wyobraźni”

Wykład towarzyszy wystawie „Leonor Fini i Konstanty A. Jeleński. Portret podwójny”.

5 grudnia (poniedziałek) godz. 18.00
Muzeum Literatury

Rynek Starego Miasta 20
Warszawa

Jan Gondowicz (ur. 1950 w Warszawie) – polski krytyk literacki, tłumacz i wydawca. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od lat jedenastu prowadzi w „Nowych Książkach” comiesięczny felieton poświęcony sztuce lektury. Autor oryginalnego bestiariusza Zoologia fantastyczna uzupełniona będącego książką-hołdem złożonym twórczości argentyńskiego pisarza Jorge Luisa Borgesa, a w szczególności jego Księdze istot zmyślonych, która po polsku ukazała się (1983) jako Zoologia fantastyczna.

Iustracja: Leonor Fini, ok. 1937, fot. P. Rose Pulham (fragment fotografii)