Witamy na nowej stronie internetowej Muzeum Literatury
Oddział: , Dodano: 1 września 2010

Start długo zapowiadanej witryny muzeum doszedł do skutku. Przekazujemy do Państwa użytku zaprojektowaną od podstaw, nową stronę, która łączy w sobie różne funkcje. Zdecydowaliśmy się nadać jej charakter portalowy, aby umożliwić Państwu szybki dostęp do tego, co aktualnie dzieje się w naszej placówce. Najświeższe informacje będą zawsze znajdować się na stronie głównej. Naszym priorytetem przy projektowaniu była przejrzystość struktury oraz dbałość o część graficzną, która jednakowoż nie mogła zdominować treści.

Wprowadziliśmy segregację informacji ze względu na oddziały. Oznacza to, że klikając na konkretny oddział naszego muzeum otrzymacie Państwo aktualności bezpośrednio z nim związane, z pominięciem innych. Od tej pory dużo łatwiej będzie prześledzić działalność danej placówki i wybrać dla siebie najciekawsze wydarzenia. Stworzyliśmy także profile autorów, co umożliwia publikacje tekstów autorskich oraz podjęcie dyskusji w komentarzach pod tekstem.

Nowa strona pozwala na szersze relacjonowanie wydarzeń – tworzenie galerii, zamieszczanie fragmentów relacji filmowych oraz prezentowanie podcastów. Dołożymy wszelkich starań, aby te nowe narzędzia wykorzystać w pełni, udostępniając Państwu ciekawe i istotne treści.

Jako nowość – w stosunku do poprzedniej wersji strony – funkcjonować będzie moduł wydawnictw, gdzie prezentować będziemy wszystkie muzealne publikacje. W tej sekcji struktura informacji przypomina dobrze znane czytelnikom księgarnie internetowe. Zainteresowani mogą zamówić daną książkę kontaktując się z osobą odpowiedzialną za obsługę klienta.

Dostęp do poszczególnych działów muzeum i pracowników merytorycznych jest możliwy poprzez rozwinięcie z menu głównego zakładki „działy” i wybraniu interesującej nas sekcji. Przygotowaliśmy opis poszczególnych działów i pracowni oraz zakres ich kompetencji – wraz ze szczegółowymi danymi teleadresowymi.

W zakładce „edukacja” prezentujemy aktualną ofertę muzeum w tym zakresie, spis warsztatów oraz lekcji muzealnych, które można zamawiać w naszej placówce.

Wystawy zostały podzielone na pięć kategorii: ekspozycję stałą, wystawy aktualne, wystawy przyszłe, archiwum wystaw oraz wystawy planszowe. Polecamy Państwa uwadze tę ostatnią kategorię – wystawy planszowe to piankowe plansze bogato ilustrowane i opatrzone komentarzem, oprawione i przystosowane do wieszania, mogą być eksponowane w muzeach, domach kultury, bibliotekach, szkołach i galeriach.

Szybki dostęp do wszelkich interesujących Państwa treści jest możliwy dzięki wbudowanej w stronę wyszukiwarce, która znajduje się w górnym prawym rogu witryny. Zachęcamy też gorąco do skorzystania z naszego newslettera.

Przetargi i zamówienia publiczne
znajdują się na lewym marginesie oraz – dla ułatwienia nawigacji – w stopce strony. Tam też zawarta jest księga znaku Muzeum Literatury wraz z wszelkimi wersjami logo ML do druku – można pobrać interesującą wersję. Księga znaku ma zadanie wskazać właściwe i niewłaściwie użycie tego znaku, dostępna jest w formie książeczki w formacie PDF.

Niniejsza strona ma charakter otwarty – oznacza to, iż będziemy ją w przyszłości rozwijać.

Szczególne podziękowania należą się wykonawcy, Panu Leszkowi Onakowi z fundacji Liternet za całościowe zaangażowanie w projekt budowy witryny, liczne uwagi i modyfikacje, setki wymienionych e-maili, a także wielogodzinne dyskusje podczas projektowania, bez których strona ta nigdy nie miałaby szans powstać w kształcie, w którym oddajemy ją Państwu do użytkowania.

Bartłomiej Kwasek | St. spec. ds. marketingu i PR
b.kwasek@muzeumliteratury.pl