Wielka Wojna i archeologia – wykład Profesora Adama Łukaszewicza
Oddział: , Dodano: 26 kwietnia 2014

Wielka Wojna i archeologia – wykład Profesora Adama Łukaszewicza w Muzeum Andrzeja Struga, w czwartek 29 maja o godz. 18.30

Świat przed I wojną światową osiągnął niespotykany przedtem poziom cywilizacyjny. Była to cywilizacja globalna dysponująca mnóstwem środków technicznych. W świecie tym nauka odgrywała ogromną rolę. Był to, między innymi, okres rozkwitu archeologii, czas wielkich odkryć i nowych interpretacji przeszłości. W tym europocentrycznym świecie zasięg badań wiązał się z rozległością kolonialnych imperiów. I wojna światowa przyniosła naruszenie całej tej struktury, łącznie z prosperującymi badaniami archeologicznymi. W okresie międzywojennym niemałym wysiłkiem odbudowano i kontynuowano dzieło badania odległej przeszłości.

Wykład z cyklu Kulisy Wielkiej Wojny.

Serdecznie zapraszamy!

Aleje Niepodległości 210 m. 10