Wieczór promocyjny „Pamiętnika” Władysława Broniewskiego
Oddział: , Dodano: 24 marca 2014

Muzeum Władysława Broniewskiego zaprasza 6 maja (wtorek) o g. 18.00 na wieczór promocyjny „Pamiętnika” Władysława Broniewskiego

W spotkaniu wezmą udział:

prof. Maciej Tramer – autor opracowania i wstępu do „Pamiętnika”
Michał Sutowski – przedstawiciel Wydawcy: Krytyka Polityczna
prowadzenie Eliza Czapska

Ta książka to wydarzenie literackie. Nieocenzurowany młodzieńczy pamiętnik jednego z najwybitniejszych polskich poetów(…).

Władysław Broniewski jawi się jako ten człowiek, z którym każdy z nas mógłby się utożsamić. Idzie na wojnę, by bronić swego kraju, ale nie ubiera swej decyzji w wielkie słowa. Naturalna decyzja kogoś, dla kogo patriotyzm jest tak samo naturalny jak oddychanie. I nie idzie na wojnę by zginąć, ale by zwyciężyć i dla niego żyć. Życie żołnierza jest pełne niebezpieczeństw i nudy.

Adam Kraszewski, Natemat.pl

Z całą pewnością młody Broniewski to błyskotliwy opowiadacz, świetny kronikarz, ale i niesforny flirciarz, który zdaje barwne relacje z niekończących się podbojów miłosnych.

Malwina Wapińska „Dziennik Gazeta Prawna”

W tych zapiskach zawiera się niezwykły dowód dojrzewania i przemiany z żołnierza w poetę na tle burzliwej historii odradzającej się Polski.

Marcin Kube „Rzeczpospolita”

Muzeum Władysława Broniewskiego