Wernisaż wystawy „Pociągi. Czas miniony. Czas zatrzymany” [foto]
Oddział: , Dodano: 17 lipca 2015

„Pociągi. Czas miniony. Czas zatrzymany” to najnowsza wystawa zorganizowana w Muzeum Literatury we współpracy z Muzeum Kolejnictwa. Wernisaż odbył się 16 lipca 2015 r. w Muzeum Literatury w Warszawie. Fragmenty prozy Stefana Grabińskiego czytał Olgierd Łukaszewicz, na trąbce improwizował Bartosz Kowalski.

W skład wystawy, oprócz prac Wojciecha Weissa, weszły dzieła innych artystów: Rafała Malczewskiego, Bronisława Linkego, Brunona Schulza, Władysława Hasiora, Jacka Sroki i Marka Ałaszewskiego. Na naszej prezentacji pragniemy zastanowić się nad istotą podróży, jej symbolicznym i metafizycznym wymiarem.

Więcej o wystawie – czytaj

Ekspozycja prezentowana będzie do 14 września 2015 r.

Prezentujemy zdjęcia z wernisażu autorstwa Maćka Bociańskiego.