Świąteczne prezenty! W grudniu do każdego katalogu torba gratis!
Oddział: , Dodano: 1 listopada 2012

Świąteczna promocja w Muzeum Literatury! Do każdego zakupionego katalogu wystawy „Bruno Schulz. Rzeczywistość przesunięta” dostaną Państwo upominek w postaci torby płóciennej z reprodukcją pracy Brunona Schulza. Reprodukowane dzieło to ilustracja do „Sanatorium pod Klepsydrą” pt. „Józef na stacji kolejowej”.

Katalog jest bogato ilustrowany, kosztuje tylko 35 zł i cieszy się dużą popularnością – zobacz wideo

Eseje zamieszczone w katalogu w różny sposób ujmują „przesuniętą rzeczywistość” sztuki Schulza. Prof. Jerzy Jarzębski w tekście Bruno Schulz – geografia twórczości umiejscawia ją w nieciągłości, napięciu miedzy centrum a prowincją. Prof. Irena Kossowska w eseju „Nowy człowiek”: w poszukiwaniu tożsamości kulturowej wskazuje na malarstwo metafizyczne Giorgia de Chirica i Carla Carry, jako brakujące ogniwo w kontekstach interpretacyjnych twórczości Schulza. Z kolei w tekście Noc komety Jan Gondowicz omawia jak perspektywę kosmiczną przeczuwanej apokalipsy Schulz starał się obłaskawić poprzez raster XIX wiecznego drzeworytu ilustracyjnego.

O katalogu czytaj więcej.

Promocja obowiązuje w grudniu 2012 r. do czasu wyczerpania materiałów. Zapraszamy do Muzeum Literatury. Katalog można także zamówić: Iwona Molska, kancelaria@muzeumliteratury.pl, tel. 22 831 40 61 wew. 117.

Fot. Maciek Bociański / ML


Komentarze
  • gg 23 grudnia 2012

    Katalog rzeczywiście wspaniały. Zasługuje na opakowanie w promocyjną torbę, tout proportions – też dobrze zaprojektowaną

  • Dodaj komentarz:

    Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

     
    Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP