Tonio Trzebiński – życie i śmierć w Nairobi
Oddział: , Dodano: 28 kwietnia 2013

Muzeum Andrzeja Struga zaprasza na wykład Krzysztofa Dubińskiego „Tonio Trzebiński – życie i śmierć w Nairobi”.

Gdyby życie tego niezwykłego artysty przypadło na epokę Andrzeja Struga, z pewnością trafiłoby na karty którejś z jego powieści. Ale dramatyczna historia życia i twórczości Tonia Trzebińskiego (1960-2001), polsko-angielsko-kenijskiego artysty uważanego dzisiaj za najwybitniejszego malarza Afryki, przypadła na lata współczesne i dopiero czeka na swoją literacką oprawę. W Polsce historia ta jest zupełnie nieznana, ale w Nairobi, które było rodzinnym miastem Trzebińskiego, już dziś stała się legendą, ustępującą jedynie literackiemu mitowi Karen Blixen i jej „Pożegnania z Afryką”.
Wykład będzie ilustrowany materiałem ikonograficznym.

Wtorek, 28 maja 2013 r, godz. 18.30
Muzeum Andrzeja Struga