„Tajemnice i zagadki twórczości Andrzeja Bobkowskiego”
Oddział: , Dodano: 19 października 2013

Zapraszamy do Muzeum Literatury na prelekcję dr Macieja Nowaka „Tajemnice i zagadki twórczości Andrzeja Bobkowskiego”

28 listopada (czwartek) godz 18.00
Muzeum Literatury
Rynek Starego Miasta 20
Warszawa

Wykład dr Macieja Nowaka (KUL) poświęcony będzie historii kształtowania się tekstu Szkiców piórkiem. Autor przedstawi drogę jaką przebył tekst od rękopisu z lat 1940-1946 do książki wydanej w Paryżu w roku 1957 oraz okoliczności w jakich to się odbyło. Dr Nowak w swej prezentacji, wykorzystując fotografie autografu dziennika, a także maszynopisu z Maisons-Laffitte, przedstawi swoje ustalenia w tym zakresie (pominięcia, zmiany, dopiski).

Wystąpieniu towarzyszyć będzie jednorazowa prezentacja zeszytów z oryginalnym tekstem dziennika Andrzeja Bobkowskiego z lat 1940-1946, udostępnionych Muzeum Literatury przez Polski Instytut Naukowy z Nowego Jorku. Będzie to pierwsza krajowa prezentacja tego dzieła.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Andrzej Bobkowski. Życie zapisane”.

Fot. Anna Kowalska / ML