Spotkanie urodzinowe w Muzeum Broniewskiego
Oddział: , Dodano: 13 listopada 2013

19 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 Muzeum Władysława Broniewskiego zaprasza na spotkanie urodzinowe, podczas którego Stanisława Celińska przeczyta Wiersze Warszawskie Władysława Broniewskiego, a niezwykle ważne dla Poety utwory Fryderyka Chopina – Etiudę c-moll op. 10 nr 12 „Rewolucyjną” oraz Mazurki op. 30 nr 1 i 2 – zagra Krzysztof Trzaskowski.

Aktualizacja (19 XII 2013 r.): niestety z powodu choroby Stanisławy Celińskiej spotkanie z artystką odbędzie się w innym terminie. Spotkanie 19 grudnia jest aktualne, obok koncertu utworów Chopina w wykonaniu Krzysztofa Trzaskowskiego zaprezentujemy fragmenty filmu pt. „Władysław Broniewski” w reżyserii Stanisława Urbanowicza.

W Muzeum Władysława Broniewskiego grudzień to miesiąc wyjątkowy – poza oczywiście świąteczną atmosferą – przypada kolejna rocznica urodzin Poety, a w tym roku również okrągła – 50. rocznica powołania samego Muzeum.

W 1963 roku, w willi mieszczącej się na Górnym Mokotowie, przy ul. Dąbrowskiego, zostało otwarte Muzeum Władysława Broniewskiego. To tutaj przez ostatnie 50 lat staraliśmy się zachować „ducha miejsca”, w którym mieszkał i tworzył Poeta. Dołożono bowiem wszelkich starań, aby funkcjonowanie Muzeum w oryginalnych wnętrzach, urządzonych i w dużej mierze zaplanowanych przez samego Broniewskiego, w jak najmniejszym stopniu ingerowało w atmosferę domu „który nie był już tylko miejscem tworzenia poezji, ale również sam stał się obiektem poetyckim”.

Zapraszamy na świąteczny poczęstunek i urodzinową lampkę wina.

Muzeum Władysława Broniewskiego
ul. Jarosława Dąbrowskiego 51