„Spacerkiem po Warszawie”, cz. III. Powojenne wspomnienia Zbigniewa Rymarza
Oddział: , Dodano: 10 listopada 2012

Muzeum Marii Dąbrowskiej zaprasza na spotkanie z cyklu „Spacerkiem po Warszawie cz. III. Powojenne wspomnienia Zbigniewa Rymarza o odbudowie stolicy i życiu artystycznym Warszawy”.

11 grudnia (wtorek) godz. 18.00
Muzeum Marii Dąbrowskiej
ul Polna 40 m. 31

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Wystąpią: Zbigniew Rymarz, Ewa Makomaska, Wojciech Machnicki.

Zapraszamy na kolejną gawędę kompozytora, akompaniatora, znawcy piosenki retro, człowieka, który z Warszawą i piosenką związał swoje życie. Widział jak Warszawa po wojennej traumie budzi się da życia, sam uczestniczył w Jej rozwoju artystycznym. Usłyszycie Państwo garść anegdot o artystach, z jakimi problemami stykali się tuż po wojnie i między innymi następujące utwory: „Gawrosz”, „Wio koniku”, „Brzydula i rudzielec”, „Przyjaciel przyjaciela”, „Trzymaj się ramy”, „Raz na Bródnie”, „Wspominam ten dzień”, „Romans z szampanem” i wiązankę piosenek odbudowy: „Małe mieszkanko”, „Kolonia Mariensztat”, „Budujemy nowy dom”, „Na prawo most”, „Autobus czerwony”. „Warszawa, ja i ty”. Zbigniewowi Rymarzowi jak zwykle przy jego opowiadaniach towarzyszyć będą Ewa Makomaska i Wojciech Machnicki, artyści scen warszawskich.