„Schulz jako rysownik i grafik” – zaproszenie na rozmowę
Oddział: , Dodano: 25 listopada 2012

Muzeum Literatury i Wydawnictwo słowo/obraz terytoria zapraszają na rozmowę „Schulz jako rysownik i grafik” z okazji wydania opracowanej przez Jerzego Ficowskiego „Księgi obrazów” Brunona Schulza.

W spotkaniu wezmą udział:
Elżbieta Ficowska, Jan Gondowicz, Łukasz Kossowski, Stanisław Rosiek, Juliusz Windorbski

10 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18.00
Muzeum Literatury

Rynek Starego Miasta 20

Wybierasz się? Wydarzenie na Facebooku – dołącz

Bruno Schulz Księga obrazów

Zdarza się niekiedy pisarzom, że na marginesie swej twórczości uprawiają amatorsko rysunek, czy nawet malarstwo; bywa i odwrotnie – znamy próby pisarskie malarzy. Niezmiernie rzadko jednak obie te dziedziny praktykowane są przez jednego i tego samego artystę profesjonalnie, traktowane przezeń równorzędnie. Z takim właśnie wyjątkowym dualizmem mamy do czynienia u Schulza (Jerzy Ficowski). Księga obrazów – w latach dziewięćdziesiątych przygotowana przez Jerzego Ficowskiego jako cykl albumów – zawiera około pięciuset rysunków, ilustracji i grafik Brunona Schulza.

O książce czytaj więcej.