Rekrutacja: specjalista/ka ds. opracowania zbiorów
Oddział: , Dodano: 2 kwietnia 2021

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie w związku z nowymi zadaniami poszukuje do zespołu osoby na stanowisko: Specjalistka / specjalista ds. opracowania zbiorów

Miejsce pracy: Warszawa

Nr referencyjny: ML/01

Opis stanowiska Specjalistka/Specjalista ds. opracowania zbiorów

Podstawowe obowiązki:

• Porządkowanie i opracowanie spuścizn.
  • Prowadzenie prac badawczych w oparciu o zbiory Muzeum Literatury.
  • Kontakty z zagranicznymi bibliotekami i archiwami literackimi.
  • Przygotowywanie materiałów do wypożyczeń na wystawy poza Muzeum Literatury.
  • Prace redakcyjne w ramach zadań realizowanych przez Muzeum Literatury.

Wymagania:

• Wykształcenie wyższe – kierunek: literaturoznawstwo, historia literatury, ze szczególnym uwzględnieniem literatury XX wieku, filologia.
  • Znajomość języków obcych: preferowany język niemiecki (biegły), angielski (biegły), inne – mile widziane.
  • Co najmniej 5-letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku w instytucji kultury związanym, bezpośrednio lub pośrednio, ze zbiorami rękopiśmiennymi (np. udostępnianie, opracowanie, ochrona, przepisy prawa).
  • Znajomość problematyki gromadzenia spuścizn pisarzy i archiwów literackich.
  • Znajomość zasad przechowywania, udostępniania materiałów rękopiśmiennych z perspektywy ich ochrony (podstawy wiedzy dot. wpływu warunków klimatycznych, temperatury i światła na kondycję zbiorów papierowych).
  • Znajomość prawa autorskiego w zakresie udostępniania materiałów ze spuścizn.
  • Znajomość instytucji międzynarodowych: biblioteki i archiwów literackich  – potencjalnych partnerów Muzeum Literatury.
  • Znajomość podstaw redakcji merytorycznej.
  • Samodzielność, dobra organizacja pracy.
  • Biegła znajomość MS-Office.

Oferujemy:

• umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu;
  • pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole;
  • możliwość rozwoju zawodowego.

CV prosimy przesyłać na adres: kadry@muzeumliteratury.pl do dnia 11.04.2021. W tytule wiadomości proszę podać nr referencyjny ogłoszenia: ML/01

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi na podstawie przesłanych aplikacji kandydatkami/kandydatami.

Prosimy o umieszczenie w zgłoszeniach klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, prowadzonych zarówno obecnie, jak też w przyszłości. Zgoda została wyrażona przeze mnie w trybie zapisów art. 7 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanego RODO”.