„Ptasie radio” – warsztaty literacko-muzyczne z poezją Juliana Tuwima
Oddział: , Dodano: 8 marca 2013

Grupy dzieci w wieku 6-9 lat zapraszamy do wspólnej zabawy i muzykowania. Warsztaty obejmują grę na prostych instrumentach oraz sprzętach codziennego użytku, tworzenie ilustracji dźwiękowej do wierszy, mini-inscenizację z elementami ruchowymi i śpiewem. W poezji odszukamy muzykę, a wykorzystamy do tego rozświergotane „Ptasie radio” i wirujący w rytmie oberka „Taniec”, który dzięki Witoldowi Lutosławskiemu stał się również piosenką.

Warsztaty poprowadzi Malina Sarnowska.

Terminy zajęć:
17 czerwca

Zajęcia odbywają się zawsze o godzinie 10.00 i 11.30. Uczestniczyć w nich mogą wcześniej zgłoszone telefonicznie grupy liczące nie więcej niż 25 osób. Telefon 22 831 76 91. Koszt udziału: 10 zł od uczestnika. Dla opiekunów grup i nauczycieli – wstęp bezpłatny.

Rok Tuwima w Muzeum Literatury! Serdecznie zapraszamy!