„Przez wiersze. Szkice interpretacyjne” Jarosława Klejnockiego
Oddział: , Dodano: 4 kwietnia 2017

Miło nam poinformować o najnowszej książce dr Jarosława Klejnockiego, która ukazała się nakładem Sekcji Wydawniczej Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

„Przez wiersze. Szkice interpretacyjne” to zbiór tekstów dotyczących wybranych wierszy poetów urodzonych w latach 60. XX wieku: Roberta Tekielego, Andrzeja Stasiuka, Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego, Marcina Świetlickiego, Dariusza Suski, Karola Maliszewskiego, Grzegorza Wróblewskiego, Jacka Podsiadły i Marcina Barana.

O książce opowiada dr Jarosław Klejnocki.

„Przez wiersze. Szkice interpretacyjne” w Księgarni Polon – zobacz

dr Jarosław Klejnocki – dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, pisarz, poeta, eseista i krytyk literacki. Adiunkt w Instytucie Polonistyki Stosowanej UW. Jego wiersze, eseje i artykuły tłumaczono na angielski, niemiecki, szwedzki, słoweński, bułgarski, węgierski, rosyjski.