Promocja książki prof. Doroty Simonides
Oddział: , Dodano: 27 października 2012

Towarzystwo Przyjaciół Śląska zaprasza do Muzeum Literatury na promocją książki prof. Doroty Simonides „Szczęście w garści. Z familoka w szeroki świat” (Wydawnictwo Nowik Opole)

5 grudnia (środa) 2012 r.

Muzeum Literatury
Rynek Starego Miasta 20

Fragmenty książki czytać będą aktorzy teatru i filmu.

W promocji udział zapowiedzieli przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz Artyści Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Na promocję Towarzystwo Przyjaciół Śląska zaprosiło również zaprzyjaźnioną z nim Irenę Santor – Warszawską Pomorzankę.

Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książki w cenie promocyjnej, z autografem Autorki.

Dorota Elżbieta Simonides – polska folklorystka, profesor nauk filologicznych, polityk, posłanka na Sejm, senator w latach 1990–2005. Przez około 30 lat kierowała Katedrą Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Współpracowała przy aktualizacji katalogu Arnee-Thompsona z 2004 (Hans-Jörg Uther, The Types of International Folktales. A Classification and Bibliography). Uhonorowana Wielkim Krzyżem Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec za wkład w pojednanie polsko-niemieckie. 10 marca 2008 Uniwersytet Opolski przyznał jej tytuł doktora honoris causa. W tym samym roku otrzymała również tytuł honorowego obywatela województwa opolskiego.