„Przepowiednia”. Trzeci odcinek miniserialu „Zbiory opowieści”
Oddział: , Dodano: 21 kwietnia 2021

Zapraszamy do obejrzenia trzeciego odcinka serii „Zbiory opowieści. Miniserial Muzeum Literatury” – pt „Przepowiednia”.

Wyprawa Odyseusza w mroczne podziemia Hadesu, proroctwa, symbole, mityczne postaci – o niezwykłym obrazie młodego Wojciecha Weissa mówi dr Łukasz Kossowski, kierownik Działu Sztuki Muzeum Literatury.

Premiera: czwartek, 22 kwietnia, godzina 21:00.

Bohaterami filmów są przedmioty – świadkowie niejednej zadziwiającej historii, strażnicy pamięci o kolejnych właścicielach i minionych czasach. Nasze najcenniejsze zbiory opowieści.

Każdy z jedenastu odcinków serii opowiada historię jednego z wyjątkowych obiektów z naszych zbiorów. Zapraszamy w kolejną podróż po tajemnicach i ciekawostkach muzealnych magazynów!

– „Mezalians” – zobacz
– „Pan Tadeusz z pieskami” – zobacz