„Po co nam książki?” Konkurs i uczniowska sesja naukowa w Muzeum Literatury
Oddział: , Dodano: 1 stycznia 2012

Muzeum Literatury oraz Bibliocreatio zapraszają do wzięcia udziału w konkursie i sesji naukowej pt. „Po co nam książki?” Uczniowska sesja naukowa towarzyszy wystawie „Pimpuś Sadełko na 102! Maria Konopnicka in memoriam”.

Etap 1: Konkurs przeprowadzony w warszawskich szkołach podstawowych

• Dla uczniów klas 0-III konkurs plastyczny na temat: „Książka i ja”. Praca plastyczna może być wykonana w dowolnej technice. Wybrane przez szkoły (biblioteki) prace będą nagrodzone i wyeksponowane podczas uczniowskiej sesji naukowej w Muzeum Literatury

• Dla uczniów klas IV-VI konkurs na wypowiedź pisemną. Praca ma odpowiadać na pytanie „Po co nam książki?” i mieścić się na jednej stronie standardowego maszynopisu.

Autorzy prac wybranych przez szkoły (biblioteki) zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w sesji, do odczytania swoich prac oraz otrzymają nagrody rzeczowe.

Etap 2: Uczniowska sesja naukowa

Odbędzie się 17 maja 2012 r. w Muzeum Literatury. Podczas sesji głos będą zabierać profesorowie i młodzi czytelnicy – autorzy nagrodzonych wypowiedzi. Spotkaniu będzie towarzyszyć prezentacja najciekawszych prac prac plastycznych przygotowanych przez uczniów, a także warsztaty ilustratorskie i muzyczne.

Uczniowska sesja naukowa będzie wydarzeniem połączonym z wystawą „Pimpuś Sadełko na 102! Maria Konopnicka in memoriam”, otwierającą w Muzeum cykl spotkań najmłodszej publiczności z wybranymi dziełami literatury dziecięcej.

Kontakt:

Szkoły oraz biblioteki biorące udział w konkursie prosimy o przeprowadzenie eliminacji, wybranie trzech najlepszych prac i przesłanie ich do Muzeum z podaniem nazwy szkoły imienia, nazwiska i wieku autora pracy.

Nasz adres:
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza
Rynek Starego Miasta 20
00-272 Warszawa

Termin nadsyłania prac – do końca kwietnia 2012. Decyduje data stempla pocztowego.

Osoba koordynująca projekt:
kustosz Piotr Prasuła
Tel. kom. 790 308 306
Dział Naukowo-Oświatowy
Tel. (22) 831 76 91

Uczniowska sesja naukowa organizowana jest przez Muzeum Literatury przy wsparciu Bibliocreatio. Nagrody dla uczestników konkursów ufundują firma Semi Line w ramach akcji „Książka w plecaku” i Bibliocreatio.