Piotr Jasek: uważam że cię kocham. Promocja tomu poezji
Oddział: , Dodano: 20 listopada 2019

28 listopada (czwartek) o godz. 19 zapraszamy na spotkanie z Piotrem Jaskiem, autorem tomu poezji „uważam że cię kocham”. Spotkanie poprowadzi Jarosław Borowiec. Wiersze przeczyta Julia Kamińska.

uważam że cię kocham – to nowa książka poetycka Piotra Jaska.  Rozgrywa się w przestrzeni intymnej, rejestruje bliskie relacje dwojga ludzi – ledwie wyczuwalne poruszenia i głębokie wstrząsy, oddalenia i spotkania.

To wiersze uważnego obserwatora prywatnych zdarzeń, czułego na subtelne zmiany nastroju i emocji. Przyglądając się cudzym śladom w swoim życiu, bohater tych wierszy zachowuje w pamięci miejsca wspólne, wykrywa rysy i pęknięcia, notuje własne uczucia.

Piotr Jasek widzi (i opisuje) wagę spraw drobnych. Jego wiersze podpatrują codzienne życie rzeczy, znajdując właściwą miarę dla drobiazgów. To, co najważniejsze, wydarza się tu w prozaicznej scenerii – w pokoju, kuchni, na ulicy. W oszczędnej formie, bez emfatycznych fraz, Jasek pisze o bliskości i tęsknocie, miłości, spełnieniu i utracie.

uważam że cię kocham to wiarygodne sceny z życia, poetyckie miniatury o niezwykłej skali uczuć i emocji. Język tych zapisów odrzuca schematy, gra z czytelniczymi przyzwyczajeniami. Poszczególne obrazy i zapisane rozmowy nie domagają się jednoznacznych odczytań. W spotkaniu z wyobraźnią i wrażliwością czytelnika otwierają się nowe przestrzenie.

Wiersze Piotra Jaska stają się bliskie i porównywalne z naszymi osobistymi miłosnymi doświadczeniami.

Spotkanie poprowadzi Jarosław Borowiec. Wiersze przeczyta Julia Kamińska.

PIOTR JASEK – poeta, prozaik, scenarzysta, czasami także autor tekstów piosenek. Studiował filozofię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i scenariopisarstwo w PWSFTviT w Łodzi. Publikował m.in. w „BruLionie”, „Nowym Nurcie”, „Regionach” i „Zeszytach Literackich”. Autor tomu wierszy Niewieżowce (2003) i zbioru opowiadań Data ważności (2001). Laureat konkursów literackich i scenariuszowych. Po długiej przerwie spowodowanej… życiem wraca do literatury z nową książką poetycką – uważam że cię kocham.