Piknik literacki dla dzieci „Fiesta w Hiszpanii” – niedziela 29 maja!
Oddział: , Dodano: 12 maja 2011

Kolejna edycja Pikniku literackiego dla dzieci będzie literacko-artystyczną podróżą do Hiszpanii. W pięknych, zabytkowych wnętrzach Muzeum Literatury dzieci w różny, niekonwencjonalny sposób będą bawić się z książką, poznają obyczaje związane z hiszpańskojęzycznym obszarem kulturowym, style malarskie i architektoniczne. W ramach pikniku odbędą się także spotkania z wielokrotnie nagradzanymi twórcami współczesnej literatury dziecięcej oraz prezentacje multimedialne.

29 maja (niedziela) 2011 r.
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza
Rynek Starego Miasta 20
godz. 11.00 – 18.00

Program: www.piknikliteracki.com.pl

Wśród atrakcji:

● multidyscyplinarne warsztaty (literatura, taniec, plastyka, muzyka, moda)
● inspirujące podróże po świecie hiszpańskiej sztuki
● zabawy ze wspaniałymi książkami
● spotkania z wybitnymi autorami
● wystawa studentów Akademii Sztuk Pięknych WYLICZANKI
● lekcje hiszpańskiego
● pokazy hiszpańskich filmów animowanych dla dzieci
● poznawanie kulinarnych zwyczajów Hiszpanii
● wystawa malarki Rufiny Santany „Hiszpańskie Abecadło”

Program Pikniku literackiego dla dzieci „Fiesta w Hiszpanii” oraz lista osób prowadzących warsztaty dostępne są na stronie: www.piknikliteracki.com.pl

Organizatorzy pikniku: Muzeum Literatury, Maciejkowo.pl, Instytut Cervantesa w Warszawie.

[kamera: Piotr Dymmel, fot. u góry: Anna Kowalska / ML]