Otwarcie nowego budynku: nowoczesne magazyny, pracownie, biblioteka, salon…
Oddział: , Dodano: 20 stycznia 2012

19 stycznia 2012 roku został oddany do użytku nowy obiekt należący do Muzeum. Poddany gruntownemu remontowi, a przekazany Muzeum przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, budynek pełni funkcję zaplecza magazynowego Muzeum Literatury. Poza nowoczesnymi magazynami Działu Sztuki i Biblioteki wraz z Czytelnią – Salonem Literackim i Gabinetem Pisarza (Melchiora Wańkowicza), znajdują się tu pracownia konserwatorska i pracownia techniczna. Budynek mieści się przy ulicy Trawiastej w Warszawie.

W uroczystości otwarcia wzięli udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski oraz dr Tadeusz Samborski z Kancelarii Marszałka.

Materiał filmowy przygotowali: Piotr Dymmel i Katarzyna Jakimiak.

Patrz też: relacja z otwarcia – Kurier Warszawski, wydanie 19.01.2012

Fot. Anna Kowalska / ML