Olga Tokarczuk w Muzeum Literatury! – zapraszamy na spotkanie z pisarką
Oddział: , Dodano: 5 września 2011

3 października (poniedziałek) o godz. 18.00 będziemy gościć w Muzeum Literatury Olgę Tokarczuk. Spotkaniem tym zainaugurujemy akademicki sezon literacki w ML.

Z pisarką rozmawiać będzie Jarosław Klejnocki, dyrektor Muzeum Literatury. Spotkanie będzie okazją do rozmowy o twórczości autorki “Prawieku i innych czasów”. Poruszymy kwestię „prowincji”, która pełni ważną rolę w pisarstwie Olgi Tokarczuk (na przykładzie takich książek, jak „Prawiek…” czy „Dom dzienny, dom nocny”). Zapytamy o dorastanie do bycia pisarką i ewolucję twórczą – od mityzacji świata („Podróż ludzi Księgi”, „Prawiek”) po szukanie interpretacji dla świata (ostatnie książki). Nie unikniemy też tematów bieżących: sytuacji pisarza w Polsce, warunków do pracy, także ekonomicznych, oraz zestawimy ten obraz z sytuacją w innych krajach. Zapytamy również o ambicje literatury: czy sztuka powinna zmieniać świat, kształtować ludzi, czy funkcjonować zupełnie niezależnie od otoczenia. Spotkanie zakończymy krótką dyskusją z udziałem publiczności.

Zapraszamy! Wstęp wolny.

Spotkanie z Olgą Tokarczuk
3 października (poniedziałek) godz. 18.00

Muzeum Literatury
Rynek Starego Miasta 20
Warszawa

UWAGA: jeśli chcesz o coś zapytać Olgę Tokarczuk, masz niepowtarzalną okazję: prześlij nam swoje pytanie (info@muzeumliteratury.pl). Spośród nadesłanych pytań wybierzemy 10 najciekawszych, na które autorka odpowie w trakcie spotkania.

Fot. Kuba Pierzchała