Olga Tokarczuk w Muzeum Gombrowicza
Oddział: , Dodano: 8 września 2011

W Warszawie zainauguruje, a we Wsoli zakończy. Spotkanie ze znaną pisarką będzie bowiem ostatnim wydarzeniem z cyklu „Prowincja Gombrowicz”. Olga Tokarczuk będzie gościła w Muzeum Witolda Gombrowicza 4 października o godz. 18.00.

W cyklu „Prowincja Gombrowicz” we Wsoli odbyły się już rozmowy ze Stefanem Chwinem, Ingą Iwasiów i Andrzejem Stasiukiem. Mieliśmy też wydarzenie literacko-muzyczne: koncert Mirosława Czyżykiewicza.

Z Olgą Tokarczuk rozmawiać będziemy o roli prowincji (peryferii) w jej życiu i twórczości. Peryferii nie tylko geograficznych, ale również peryferii kultur, życia intelektualnego i artystycznego, a także „prowincji magicznych”, które pojawiają się w jej twórczości. Porozmawiamy o zakorzenieniu i podróżowaniu, a także o społecznych rolach pisarza w dzisiejszej kulturze. Ponieważ autorka „Podróży ludzi Księgi” jest pisarką bardzo znaną i poczytną, więcej niż zwykle czasu oddamy publiczności.

Wstęp wolny!

4 października (wtorek) godz. 18.00
Muzeum Witolda Gombrowicza

Wsola ul. Witolda Gombrowicza 1
26-660 Jedlińsk

Wszystkich zainteresowanych z Radomia do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus ITS A. Michalczewski. Zbiórka przed radomskim teatrem o godz. 17.15.

Projekt „Prowincja Gombrowicz” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.