Odczyt dr Tomasza Lerskiego pt. „Warszawa Jarosława Iwaszkiewicza”
Oddział: , Dodano: 19 czerwca 2019

Muzeum Andrzeja Struga serdecznie zaprasza na odczyt dr Tomasza Lerskiego pt. „Warszawa Jarosława Iwaszkiewicza”, we wtorek 25 czerwca, o godz. 18.30.

Spotkanie, które odbędzie się w scenerii wystawy „Wiosna i wino, czyli o Skamandrze inaczej” będzie kolejną okazją do przypomnienia postaci niezwykłych poetów oraz miasta istotnego dla ich młodości, może najważniejszego – Warszawy.

Tomasz Lerski – dziennikarz, varsavianista, autor książek m.in. Warszawa Marii Dąbrowskiej, Warszawa Antoniego Słonimskiego, a wkrótce „Warszawa Jarosława Iwaszkiewicza”,  poprowadzi nas przez Stolicę – widzianą oczami poety od pierwszych pobytów – jeszcze z czasów zaborów, po lata niepodległości, wojny, bestialskiego niszczenia miasta w 1944 roku, odbudowę, po czasy „nowej Warszawy” PRL-u.

Będzie to cenny spacer – wzbogacony wiedzą historyczną o miejscach, zdarzeniach i ludziach, czyli o tzw. „pulsie życia kulturalnego Warszawy” czasów Iwaszkiewicza.

Spotkanie będzie ilustrowane prezentacją fotografii Stolicy oraz fragmentami słuchowiska zrealizowanego przez Teatr Polskiego Radia z okazji 125. urodzin poety pt. „Warszawa Jarosława  Iwaszkiewicza”, w reżyserii Dobrosławy Bałazy, w adaptacji Tomasza Lerskiego, z udziałem aktorów: Mirosława Wieprzewskiego, Piotra Kozłowskiego, Roberta Czebotara, Katarzyny Tatarak – Walentowicz, Wojciecha Machnickiego, Leona Charewicza,  Hanny Kinder – Kiss, Przemysława Wyszyńskiego.

Serdecznie zapraszamy!!!

al. Niepodległości 210 m. 10